Görülecek Yerler

Muğla, Ege kokusunu içine çekmek isteyenler için oldukça güzel bir tatil beldesidir. Türkiye turizminin en gözde yerleri arasında bulunan Muğla’da hem dinlenmek hem de eğlenmek mümkündür.

Burada denizin tadını çıkarmak başlı başına bir tatil fikri olsa da gezip görülebilecek benzersiz mekanlar da bulunmaktadır. Peki, Muğla’da gezilecek doğal güzellikler ve tarihi yerler nelerdir? Sizler için bu sahil kentini didik didik araştırdık ve detaylı bir gezi rehberi hazırladık.

İşte, Muğla’ya gidince mutlaka gezilmesi gereken yerler. Muğla, ülkemizin en kalabalık 24. şehri olma özelliğini taşımaktadır. Ancak, şehrin nüfusu yaz tatillerinde beldeye akın eden binlerce turistle daha da artmaktadır. Muğla kıyılarının büyük bir kısmı Ege Denizi ile komşu durumdadır. Bu kıyılara kıyasla daha küçük bir bölge ise Akdeniz’e bakmaktadır. Yani, Muğla’ya uğrayanlar ufak bir seyahat rotası oluşturarak iki denizin havasını yakın zamanlarda alabilmektedir.

Muğla, turistik açıdan her yaşa ve her bütçeye hitap etme özelliğine sahiptir. Bu bağlamda şehrin en gözde semtler; Bodrum, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Datça ve Marmaris olarak sıralanmaktadır. Bu beldelerin herhangi birine seyahat etmeyi planlayanların çok sayıda konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistler Muğla’nın çoğu yerinde; apart, pansiyon ve otellerde kalabilmektedir.

Doğa ile iç içe bulunmak isteyenler için de çadır ve karavan kampı yapma imkanı bulunmaktadır. Buna göre kampçılar hem kamp alanlarında konaklayabilmekte hem de Muğla’nın el değmemiş koylarını keşfetme fırsatı yakalamaktadır. Bu kapsamda, Muğla’ya gidenlerin mutlaka gezmesi gereken tarihi yerler ve doğal güzellikler aşağıdaki gibi listelenmektedir.

Başa dön
Dil Seçin »